Skwer Lecha Kaczyńskiego

Urząd Miasta uruchomił ankietę oraz konsultacje społeczne w celu wybrania sposobu zagospodarowania skweru Lecha Kaczyńskiego.

Można tam wybrać jedną z trzech propozycji pomnika ale jest też miejsce na zdanie odrębne. Takież tam wpisaliśmy. Każdemu miłośnikowi zieleni, przyrody a zwłaszcza realnie oceniającemu naszą przyszłość w zakresie zmian klimatycznych proponujemy uczynienie podobnego wpisu.

Ankieta Urzędu Miejskiego jest pod tym linkiem: ANKIETA

Tv Teletop Sudety mówi o tym tu.

A oto nasze zdanie na ten temat:

Absolutnie żaden z pomników. Czas najwyższy rolę pomników powierzyć pomnikowym drzewom, dębom, które nie dość, że będą upamiętniały poświęconych im Bohaterów to będą służyły przez setki lat miastu i jego mieszkańcom.
Najwyższy czas zauważyć, że idą wielkie, nie do powstrzymania zmiany. Nie jest to żadne straszenie a fakt potwierdzany przez tysiące już naukowców na całym świecie.
Szeroko jest także znany fakt, że drzewa pomogą nam i naszym potomkom jakoś w tych zmianach przetrwać. Mowa oczywiście o ociepleniu klimatu. Już od kilku lat, w sezonie letnim, centrum miasta działa niczym gigantyczny piec. Zamiast dokładać do tego pieca kamieni, które ciepło kumulują i potem oddają czyniąc nawet noce nie do wytrzymania, powinniśmy pochylić się z wielką uwagą nad każdym krzaczkiem, a zwłaszcza każdym drzewem. Nie wszyscy mieszkańcy poruszają się po mieście klimatyzowanymi samochodami od klimatyzowanego mieszkania do klimatyzowanego biura. Większość w upały cierpi, wówczas to przechodzimy „polując” na cień a to kamienicy a to drzewa.
Dlatego dość pomników murowanych czy odlewanych a nawet wycinanych z kamienia. Czas na pomnikowe drzewa.
Na takim skwerze można posadzić ich kilka i każde poświęcić komu innemu. Pod drzewami położyć pamiątkowe informacyjne tablice, żeby poczty sztandarowe miały gdzie stanąć, obok ławeczki i krzewy. Dzięki temu każdy będzie mógł przysiąść w cieniu i zastanowić się nad upamiętnioną tu historią. Więcej na stronie projektu Drzewo Obywatelskie fundacji PRO HARMONIA https://do.tvts.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.